Първата ракета на България Цветана Пиронкова преодоля квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в германския град Щутгарт с награден фонд от 650 хиляди долара.

В решаващ мач за влизане в основната схема 21-годишната Пиронкова победи участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Кармен Клашка с 6:2, 6:3 за 76 минути.

Поставената под номер 2 в квалификациите пловдивчанка взе аванс още в началото на мача, като даде само две гейма на съперничката си в първия сет.

Във втората част Клашка поведе с 2:0 гейма, но 52-ата в света Пиронкова веднага изравни за 2:2, а след това направи още един пробив за 5:3, което се оказа достатъчно за крайния успех.

С победата Пиронкова си гарантира 15 точки за класацията на WТА и 4400 долара.

Възможните съпернички на българката в първия кръг са Надя Петрова (Русия), осмата поставена Агниешка Раванска (Полша), Флавия Пенета (Италия) или Ализ Корне (Франция).

Жребият за попълване на основната схема е по-късно днес.