Цветана Пиронкова преодоля успешно и втория квалификационен кръг на тенис турнира за Купата на Кремъл в Москва. Първата ни ракета отстрани представителката на домакините Юлия Калабина с 6-4, 6-3, съобщава БГНЕС.

22-годишната пловдивчанка срещна доста трудности по пътя към успеха, но стигна до победата след един час и 48 минути игра. В първия сет 19-годишната рускиня изненадващо поведе с 4-1, но Пиронкова спечели следващите пет гейма, като в десетия при 5-4 се възползва от четвъртия си сетбол при подаването на Калабина.

Втората част започна както първата, рускинята поведе с 2-0, но Пиронкова отново се мобилизира и спечели сета с 6-3.

В решителния трети кръг от пресявките съперничка на българката ще бъде по-добрата от мача между Акгул Аманмурадова от Узбекистан и украинката Олга Савчук.