Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в португалския град Ещорил с награден фонд 84264 евро.

20-годишната Пиронкова загуби с 3:6, 4:6 от поставената под номер 8 Камий Пен (Франция) след 1:46 час игра.

Пловдивчанката, която е 70-а в света, вкара едва 54 процента от първия си сервис и допусна цели шест пробива.

В първия сет тя успя да спечели само първото си подаване, с което поведе с 1:0. След това обаче четири пъти се провали при собствен сервис, за да загуби с 3:6 за 48 минути.

Пиронкова допусна нов пробив в четвъртия гейм на втората част, а при 5:3 26-годишната Пен, която е 68-а в света, сервираше за мача.

Българката обаче върна пробива и намали за 4:5. В десетия гейм обаче тя отново не успя да задържи сервиса си и загуби мача.

Пиронкова отпадна от турнира с 15 точки за световната ранглиста и 1297 долара.