Цветана Пиронкова отпадна от турнира по тенис в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2 168 400 долара. В среща от първия кръг първата ракета на България отстъпи с 4:6, 1:6 на представителката на домакините Слоун Стивънс.

Пиронкова допусна три пробива в първия сет и върна два, но това се оказа достатъчно на Стивънс да поведе в резултата. В първия гейм на втората част пловдивчанката отново загуби подаването си. Американката затвърди пробива си и на свой ред постигна нов, повеждайки с 3:0.

19-годишната Стивънс постигна победата за малко повече от един час игра и се класира за следващия кръг на престижния турнир, където ще срещне Камила Джорджи (Италия).

След отпадането си на старта Цветана Пиронкова спечели една точка за ранглистата на УТА и 6100 долара от наградния фонд.