Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

24-годишната Пиронкова загуби от шампионката от 2010 година и финалистка през миналата година Франческа Скиавоне (Италия) с 6:2, 3:6, 1:6 за 2:05 часа.

Пловдивчанката заработи 28 хиляди евро и 100 точки за класацията на УТА, но не успя да се класира за първи път в кариерата си за трети кръг на "Ролан Гарос".

Пиронкова, която игра с превръзки на бедрото и прасеца на десния крак, започна отлично мача. След размяна на ранни пробиви българката взе три поредни гейма, с което поведе с 5:1 и това се оказа достатъчно за спечелването на първия сет след 35 минути игра.

Поставената под номер 14 Скиавоне взе за първи път подаването си от петия опит за 1:1 във втората част. Последва нова размяна на пробиви, но след 2:2 италианката даде само още гейм на съперничката си, за да изравни резултата.

Пиронкова започна с пробив в решаващия трети сет, но след това загуби шест поредни гейма, а с това и мача.

Българката завърши с 39 непредизвикани грешки срещу 29 на Скиавоне, 9 от които двойни грешки.

Италианката направи 27 печеливши удара срещу 19 на българката, 8 от които в първия сет.