Цветана Пиронкова загуби на старта на международния турнир по тенис за жени в Пекин с награден фонд 4.8 милиона щатски долара. Първата българска рекета отстъпи с 5:7, 4:6 на американката Варвара Лепченко след два часа игра в китайската столица.

Пиронкова загуби първите три гейма в мача, но успя да намерили сили и обърна резултата до 4:3. В следващите минути се получи и най-дългият гейм в срещата, който даде психически сили на Лепченко и тя съумя да вземе първия сет срещу 5 спечелени гейма за българката. Вторият сет започна по подобие на първия, но този път американката спечели първите четири гейма, а Пиронкова така и не успя да се върне в мача. Тя стигна до пробив за 3:5 и спечели последвалото си подаване, но Лепченко затвори мача на собствен сервис.

25-годишната Пиронкова има гарантирани 12925 долара и 5 точки за класацията на УТА, в която в момента заема 44-о място.