Първата българска ракета Цветана Пиронкова ще доиграе днес двубоя си от първия кръг на турнира в Брюксел срещу Слоун Стивънс. Мачът беше прекратен при 2-2 гейма в третия сет заради тъмнината.

Очаква се двубоят да стартира след 13.00 часа българско време. Мачът на

Пиронкова и Стивънс ще стартира след края на срещата Арвидсон – Пън на Централния корт.

Двете се оттеглиха при пълно равенство – 1-1 сета, и 2-2 гейма в третия сет. Цвети не се представи убедително в първия сет, и позволи на Стивънс да поведе с 4-0 гейма. Въпреки че българската тенисистка се върна в играта, и успя да намали изоставането си, американката затвори сета с 6-3.

Пиронкова използва медицинска помощ, преди втората част от мача, което го прекъсна за десетина минути. Явно това обаче помогна много на родната ракета, която игра вече много по-добре. Стивънс правеше и доста грешки, и Цвети се справи отлично, за да вземе сета с 6-2.

В третия сет и двете спечелиха своите сервис геймове, до 2-2, резултат, при който съдията взе решение да спре мача.