Миналогодишният победител в мъжкия турнир по тенис „Изида къп” Оскар Сабате (Испания) е детрониран, съобщават от пресцентъра на фючърса в Добрич.

Ибериецът напусна сингъла, победен с 2:1 сета от Стивън Монеке (Германия).

Немецът спечели първата част с 6-2 гейма, след което водеше с 6-5 във втората част. Оскар успя да пробие съперника си и да остане в мача. В тайбрека Сабате надделя със 7-5 точки.

В третия сет Стивън Монеке отново бе стабилен в разиграванията от крайната линия и спечели сета с 6-2, а с това и елиминира шампиона от 2009 година.

В българското дерби за деня Тихомир Грозданов отстрани Петър Трендафилов в интересен и оспорван мач, приключил при резултат 7-6, 6-3. За място на полуфинала Тото ще излезе на корта срещу втория в схемата Петру Лункану от Румъния.