Най-добрият български тенисист при 18-годишните Димитър Кузманов, който стигна до финала на международния турнир по тенис за юноши и девойки "Пловдив Къп", изгуби днес от румънеца Василе-Александру Гилея. Така българинът остана втори, а румънецът отнесе трофея на победата.

При момичетата купата спечели Елени Константиниду от Гърция, която победи на финала Ралуца Платон от Румъния. Австрийците Маркус Ане и Йоханес Шретер триумфираха вчера на двойките при юношите до 18 години, а при девойките купа "Пловдив" пък спечелиха тенисистката от Австрия Дениз Максъл и турската й партньорка Седа Арантекин.

Д-р Невен Енчев, управляващ съдружник на пловдивската болница „МЕДЛАЙН”, връчи днес купите на победителите заедно с дъщеричката си Жени. МБАЛ „МЕДЛАЙН” и фондация „Качество на живот” бяха официални спонсори на състезанието. Те осигуриха абсолютно всички консумативи, необходими за провеждането на турнира – от наем на кортовете до екипите и топките. За първи път българска болница спонсорира спортна проява, а не търси, както е обикновено, самата тя спонсори.

Международният турнир „Пловдив къп”, който е под патронажа на Международната тенис федерация /ITF/ се проведе на кортовете на ТК "Локомотив" край градския стадион "Пловдив". В него взеха участие над 50 юноши и девойки до 18 години от 20 страни. Благодарение на отличната база и организация спортният форум успя много бързо да се изкачи от най-ниската пета до трета категория и така за първи път в България се проведе състезание от календара на ITF от такъв ранг.