Британецът Анди Мъри се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 3 Мъри разби Гастон Гаудио (Аржентина) с 6:2, 6:2, 6:1.

22-годишният шотландец стартира неубедително, след като допусна пробив още при първото си подаване, но до края той даде само още четири гейма на съперника си.

Мъри пласира 10 аса и общо 55 печеливши удара в мача за успеха за 1:43 час.

Гаудио, четвъртфиналист от 2004 година, допусна осем пробива на подаването си и 23 непредизвикани грешки.

Във втория кръг Мъри ще играе срещу победителя от двубоя между Потито Стараче (Италия) и Миша Зверев (Германия).

Седмият в схемата Жил Симон (Франция) се измъчи, но стигна до победата срещу Уейн Одесник (САЩ) с 3:6, 7:5, 6:2, 4:6, 6:3. Представителят на домакините пласира 14 аса и 71 печеливши удара, но допусна и 59 непредизвикани грешки.

24-годишният Симон направи решаващия пробив в четвъртия гейм на петия сет за 3:1, след което не допусна грешка при собственото си подаване и затвори мача след 3:43 часа игра.

Във втория кръг французинът ще срещне друг американец Робърт Кендрик, който се наложи над квалификанта Даниел Брандс (Германия) в друг петсетов трилър с 6:7(7), 7:5, 7:6(11), 4:6, 6:3 за 3:47 часа. Кендрик наниза 35 аса и общо 85 печеливши удара. Брандс завърши с 22 аса.