Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 44820 евро. 28-годишният Кузманов, който заема рекордната в кариерата си 217-а позиция в световната ранглиста, разгроми Теймураз Габашвили (Русия) с 6:2, 6:0 за 66 минути.

36-годишният Габашвили е 270-и в света в момента, като в началото на 2016 година е достигал до 43-ата позиция в класацията на АТP. Кузманов направи серия от три поредни гейма от 3:2 до 6:2, за да спечели първата част за 38 минути. Той продължи да доминира и във втория сет, не загуби нито един гейм и затвори мача след 66 минути.

Това е трета поредна победа за българина без да загуби сет. Преди това той елиминира номер 4 в схемата Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина с 6:4, 6:4 и представителя на домакините Томи Робредо с 6:0, 6:1.

До момента Кузманов заработи 29 точки за световната ранглиста и 2160 евро от наградния фонд, а на полуфиналите ще играе срещу Алекс Молчан от Словакия или Никола Кун от Испания.

По-късно днес Кузманов и Габашвили ще играят на полуфиналите на двойки. Те ще срещнат номер 1 в схемата Хари Хелиоваара (Финландия) и Роман Йебави (Чехия).