При дебюта си за България Александър Лазов загуби своя мач на сингъл и Финландия изравни резултата във втора група на Евро-африканската зона за Купа „Дейвис“. Нашият тенисист отстъпи с 6-7(4), 3-6, 4-6 на 494-ия в света Мике Континен.

Заради този развой на мача нищо чудно утре Григор Димитров да играе и на двойки, въпреки че първоначално бе заявено тандемът ни да бъде Димитър Кузманов и Тихомир Грозданов.

Срещу първата ракета на Финландия у нас Лазов имаше шанс да затвори първия сет в своя полза, но във тайбрека Континен показа доста по-агресивна игра и спечели със 7:4.

Българинът проби рано във втората част, но впоследствие спечели само два от заключителните 6 гейма. Третият сет вървеше гейм за гейм до 4-4, когато Континен проби и след което спечели сервиса си за крайния успех.

Мачът на двойки утре е от 15 часа в зала „София“.