Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 Лазов се наложи над втория в схемата Жоао Педро Сорги (Бразилия) с 6:3, 6:3.

27-годишният левичар от Пазарджик не допусна пробив в срещата и триумфира за 75 минути.

Така Лазов заработи 6 точки за световната ранглиста и 753 долара.

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира в Манакор, Майорка (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Шиникова загуби от седмата поставена Гуйомар Маристани Сулета Де Реалес (Испания) с 6:2, 5:7, 6:7(4) за 2:26 часа.

В решителния трети сет българката пропиля аванс от 5:3. Съперничката й спечели три поредни гейма, а след това и тайбрека, за да приключи мача. /БТА