Участието на Димитър Кузманов в надпреварата поединично на "Ролан Гарос" приключи, след загуба в три сета от поставения под №4 Оливър Голдинг във втори кръг при юношите.

17-годишният българин загуби първия сет с 4-6 и спечели втория с 6-3. В решителната част като че ли силите на преминалия през квалификациите Кузманов свършиха. Голдинг поведе набързо с 5-0, след което Мико успя да вземе два поредни гейма, но бе пробит в осмия и британецът спечели сета с 6-2 и съответно мача след два часа и 15 минути игра.

Кузманов трябва да изиграе още един двубой днес, в съревнованието на двойки, където със сръбския му партньор Мики Янкович ще спорят срещу представителите на домакините Себастиан Болц/Армел Рансезо за място в 1/4-финалите. Димитър Кузманов победи Болц в първи кръг на "Ролан Гарос", при това повече от убедително с 6-0, 6-0.