Димитър Кутровски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Шампейн (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара.

Тръгналият от квалификациите българин записа трети пореден успех, като победи поставения под номер 4 представител на домакините Алекс Кузнецов с 6-4, 6-2 за 79 минути. 26-годишният Кутровски не допусна пробив в срещата и успя да спечели на три пъти геймовете, в които 142-ият в света Кузнецов сервираше.

Така софиянецът, който е 548-и в света в момента, си осигури 10 точки за класацията на АТР и 860 долара. За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу друг американец - Остин Крайчек. 23-годишният Крайчек е 245-и в световната ранглиста в момента. Двамата са си разменили по една победа. /БГНЕС