Втората ракета на България Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на квалификациите на Уимбълдън по тенис.

18-годишната Каратанчева, 193-а в света в момента, разби участващата с уайлд кард представителка на домакините Елизабет Томас с 6:3, 6:1 за 55 минути.

Българката проби по два пъти подаването на съперничката си във всеки сет, като не допусна грешка при собствен сервис.

23-годишната Томас, която е 630-а в световната ранглиста, беше равностойна само в началото. Британката водеше до 3:2 в първия сет, след което софиянката взе седем поредни гейма и предреши изхода на срещата.

Каратанчева си осигури 15 точки за световната ранглиста и 3250 лири от наградния фонд. Във втория кръг на предварителната схема тя ще се изправи срещу победителката от мача между номер девет Магдалена Рибарикова от Словакия и румънката Анда Перяну.