Втората ракета на България Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на квалификациите на силния турнир „Роджърс Къп” в Монреал (Канада) с награден фонд 1,34 милиона долара.

18-годишната Каратанчева, поставена под номер 16 в предварителната схема, загуби от участващата с „уайлд кард” специалистка на двойки Кара Блек (Зимбабве) с 6:7(6), 5:7.

Мачът продължи 2:03 часа, а двете си размениха общо 17 пробива.

Българката стартира отлично и поведе с 5:2. В последствие тя на три пъти пропусна да вземе сета при собствено подаване и се стигна до тайбрек. В него софиянката допусна обрат от 3:0 до 3:6. Тя все пак успя да изравни 6:6, но след това загуби две поредни точки, а с това и първата част за 63 минути.

Втората част продължи равностойно, но след 5:4 Каратанчева загуби три поредни гейма, с което и мача.

Това беше първа победа на сингъл за 29-годишната Блек в четвъртия й мач за сезона.

Състезателката от Зимбабве, която има 42 титли на двойки, е 1057-а в класацията на УТА поединично.

Каратанчева пък заработи 1 точка за световната ранглиста и 865 долара.