Звездата на словашкия тенис Доминик Хърбати победи с 6:3, 6:7 (6), 6:0 квалификанта Константинос Економидис от Гърция в мач от първия кръг на турнира „Загорка Къп” в София с награден фонд 85 хиляди евро.

Двубоят бе прекъснат от дъжда при резултат 6:3, 1:0 за словака. Полуфиналистът от Ролан Гарос през 1999 година проби при подаване на съперника за 4:3 и после в последния, девети гейм на сета, за да го спечели след 29 минути игра.

След повече от шест часа срещата бе подновена. Хърбати поведе с 5:1, но оттук настъпи отпускането. Економидис направи пълен обрат и излезе напред с 6:5.

Стигна се до тайбрек, в който гръцкият тенисист поведе с 6:4 точки. Шампионът от Хопман Къп 2009 неутрализира двата сетбола, но капитулира при третия.

В заключителната част Хърбати бе неудържим и спечели с категоричното 6:0. Това бе първата среща на осветление в историята на Загорка Къп.

Двубоят на Тихомир Грозданов с Александър Флок (Германия) бе отложен за вторник след срещата Григор Димитров и Стив Дарси (Белгия).

В първия кръг на турнира победи постигнаха още: Александър Сидоренко (Франция) над номер 8 Даниел Брандс (Германия) със 7:5, 6:2; Флориан Майер (Германия) над Рикардо Осевар (Бразилия) с 6:2, 6:3 и Мартин Алунд (Аржентина) над Дитер Киндерман (Германия) с 6:3, 0:6, 6:4.