Полуфиналистът от Ролан Гарос за 1999 година Доминик Хърбати от Словакия отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове Загорка Къп от сериите Чалънджърд на АТП в София с награден фонд 85 хиляди евро.

31-годишният Хърбати загуби от французина Александър Сидоренко с 3:6, 1:6 след точно един час игра. След размяна на ранни пробиви 21-годишният Сидоренко направи нов пробив в осмия гейм, за да вземе първия сет.

Във втората част достигалият от 12-ото място в света словак нямаше отговор на силната игра на родения в Санкт Петербург французин и след само още един гейм в сметката си логично отпадна.

Така на четвъртфиналите юношеският шампион от Откритото първенство на Австралия през 2006 година Сидоренко очаква победителя от мача между номер три в схемата Роко Каранушич от Хърватия и квалификанта Енрико Бурдзи от Италия.