Проследете срещата между Григор Димитров и Рафаел Надал гейм по гейм с Gong.bg. Двубоят е от втори кръг на силния турнир в Ротердам, Холандия, а в първи кръг родният талант отстрани №23 в света Томас Бердих.

Двамата тенисисти са на централния корт в Ротердам, където загряват преди срещата. На трибуните са известните футболисти на местния Фейенорд Джовани ван Бронкхорст и Рой Макай.

20:46 Начало на мача, Димитров сервира.

0:1 гейма в полза на Надал. Оспорван първи гейм. Григор спаси първата точка за пробив на испанеца, имаше шанс да приключи гейма, но след двойна грешка го пропусна. Надал оползотвори втората си възможност за пробив.

0:2 Надал печели втория гейм на нула.

1:2 Гришо печели първи гейм в мача. Спасява точка за пробив, след което успява да спечели с перфектен ас.

1:3 Надал печели своя сервис гейм, като дава само точка на Гришо.

2:3 Григор Димитров започва да играе по-уверено, печели втори гейм, след като два пъти излиза на мрежата.

2:4 Надал отново леко печели своя сервис гейм.

3:4 Григор Димитров отново спасява точка за пробив на Надал и печели своя сервис гейм!

- Рафаел Надал получава медицинска помощ.

Пробив! 4:4 Григор върна пробива, поведе с 40:0, след това загуби преднината си, но все пак успя да изравни резултата!

5:4 Гришо повежда в резултата! Сервис гейм на нула за българския тенисист!

5:5 Надал печели своя сервис.

5:6 Надал отново успява да пробие Григор, като този път го прави сравнително лесно.

5:7 НАДАЛ ПЕЧЕЛИ ПЪРВИЯ СЕТ, НО НЕ И БЕЗ СЪПРОТИВА ОТ СТРАНА НА ГРИШО. СИЛНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА БЪЛГАРИНА, КАТО ТОЙ НАПРАВИ ЧЕТИРИ АСА, НО И ЧЕТИРИ ДВОЙНИ ГРЕШКИ.

=============

1:0 Гришо печели първото си подаване.

1:1 Надал бързо изравнява резултата.

2:1 Страхотен Григор Димитров, печели своето подаване на нула.

2:2 Рафа печели своя гейм, но Гришо играе много добре и създава доста проблеми на световния номер 1.

3:2 Григор приключва гейма с ас по правата.

3:3 Добри отигравания в шестия гейм на втория сет, но Надал печели все пак.

4:3 Със стахотен хъс Гришо играе за всяка точка и печели сервис гейма си.

5:3 Пробив! Гришо за втори път в мача пробива Надал.

6:3 СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ!!! БЪЛГАРИНЪТ ИЗРАВНЯВА И МАЧЪТ ВЛИЗА В ТРЕТИ, РЕШИТЕЛЕН СЕТ!

=======

0:1 Надал печели своя първи сервис гейм.

1:1 Григор Димитров взима своето подаване на нула.

1:2 Надал отново повежда.

2:2 Гришо изравнява от своя сервис гейм.

2:3 Григор пропусна точка за пробив и после след страхотно разиграване отстъпи гейма.

2:4 Надал повежда след пробив.

2:5 Григор Димитров отново не успя да се възползва от точка за пробив и отстъпи на Надал. Българинът ще трябва да сервира за оставане в мача.

2:6 МАЧ ЗА РАФАЕЛ НАДАЛ.