В най-интересния двубой от осминафиналната фаза на Zagorka Tennis Cup 2011 във Варна Тихомир Грозданов победи поставения под No.1 в основната схема Марчин Гаврон (6:3 4:6 6:4). В първия сет Грозданов имаше преимущество в разигравания и спечели с 6:3., съобщава официалният сайт на турнира. Вторият сет започна отново равностойно, но 364-ия в световната ранглиста Гаврон взе сервиса на Грозданов и изравни резултата. В последния решаващ сет при резултат 4:4 Тото Грозданов проби сервиса на поляка, след което затвори мача с 6:4. В четвъртфиналите българинът ще се изправи срещу румънеца Андрей Савулеску.

В другата среща с българско участие Валентин Димов загуби от Гжегож Панфил (Полша) с 2:1 сета (6:4 5:7 6:2).

Валентин Димов

И днес Румъния показа добра форма на кортовете ТК „Черно море - Елит“. Адриан Кручат надви квалификанта Джибрил Диара от Австрия (6:0 6:3), Виктор Анагнастопол победи украинеца Глеб Алексеенко (6:3 6:3), а Андрей Савулеску се наложи над сънародника си Разван Сабау (6:2 6:4). Илие Джиурджиу загуби от младата надежда на Сърбия Милян Зекич в напрегнат двубой (7:6(2) 7:6(10)), докато австриецът Микаел Линцер отстрани Предраг Русевски от Македония (6:4 6:4). Французинът Алекс Мишон се наложи над Петру Лунчану (6:4 6:3).

След като вчера два от четвъртфиналите бяха отменени поради неблагоприятните условия, по-късно днес ще се играят и останалите мачове от кръга за двойки. На корта ще излязат Австрия срещу Румъния (Кубика-Линцер срещу Лунчану-Савулеску) и двойките Йотовски-Русевски от Македония срещу холандеца Жерон Бернар и Джибрил Диара. Утре от 11:00 часа ще бъде изигран финалът при дуетите на централния корт на ТК „Черно море - Елит”.