Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели "фючърс" турнира в германския град Дортмунд с награден фонд 15 хиляди долара и гостоприемство.

В спора за титлата поставеният под номер 4 Димитров се справи с представителя на домакините Ян-Ленард Щруф с 2:0 сета - 7:5, 7:5.

19-годишният хасковлия пръв успя да стигне до пробив в 12-ия гейм, с което взе първия сет. Във втората част Димитров допусна пробив в третия гейм и изоставаше в резултата с 1:3, 2:4.

При 3:5 той обаче успя да вземе четири поредни гейма и спечели мача. Първо при 4:5 си върна пробива още при първата възможност. След това при 6:5 в своя полза направи пробив и триумфира като победител.

Така при спечелването на пета турнирна победа в кариерата си (фючърсите в испанските градове Валдорейкс, Мостолес и Алкоркон през 2008-а и тези в Трир и Дортмунд през 2010-а) българинът заработи 35 точки за класацията на АТП и 1950 долара.