Поставеният под №6 в основната схема на турнира по тенис в Баастад (Швеция) Григор Димитров победи с 2:0 сета Рожерио Дутра Силва от Бразилия в първия кръг на надпреварата с награден фонд 410,175 евро.

На централния корт 21-годишният хасковлия не срещна особено трудности със съперника си, като надигра за 69 минути с 6:1, 6:4.

Двубоят започна равностойно, но след 1:1 Димитров спечели седем поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 2:0 във втория. Той запази аванса си до края на мача и не допусна обрат. Димитров заработи 20 точки за класацията на АТП и 6200 евро.

В следващия кръг Димитров ще спори срещу намиращия се под №114 в ранглистата португалец Фредерико Жил, който се наложи с 6-4, 1-6, 6-3 над турчина Марсел Илхан.

27-годишният Жил е 114-и в класацията на АТП в момента. 178-сантиметровият португалец е специалист на червени кортове. Той няма турнирни победи, но е заработил над 1,3 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Двамата не са се срещали досега.