Първата ракета на България Григор Димитров се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в словашкия град Търнава с награден фонд 64 хиляди евро.

Димитров и руския му партньор Теймураз Габашвили победиха без проблеми представителите на домакините Доминик Хърбати и Мартин Клижан с 6:2, 6:2 след 56 минути игра.

Българо-руският дует започна убедително и взе първите пет гейма, което се оказа достатъчно за спечелването на сета само за 26 минути.

Във втората част Димитров и Габашвили отново реализираха ранен пробив за 3:1, след което затвориха мача при първата си възможност в осмия гейм при подаване на съперниците им.

Така двамата заработиха по 29 точки за класацията на АТП на двойки и по 690 евро.

Димитров и Габашвили утре ще играят срещу поставените под номер 1 украинци Сергей Бубка и Сергей Стаховски за място на финала.