Първата ракета на България Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния турнир от сериите „Чалънджър” в Сеговия (Испания) с награден фонд 106500 евро и гостоприемство.

Квалификантът Димитров наниза 7 аса и отстрани поставения под номер 7 Роко Каранушич (Хърватия) с 6:3, 6:2 за 63 минути.

18-годишният българин, 310-и в света в момента, контролираше развитието на срещата. След ранен пробив той поведе с 4:1 и удържа аванса си до края на първия сет.

В началото на втората част хасковлията отново проби, но 119-ият в ранглистата на АТП Каранушич веднага изравни за 1:1.

До края обаче Димитров беше неудържим и даде само още гейм на бившия номер 88 в света.

Така българинът заработи 25 точки за световната ранглиста и 3100 евро, а на четвъртфиналите ще срещне победителя от мача между четвъртия в схемата Марсел Гранойерс (Испания) и квалификанта Жан-Ноел Инсости (Франция).

С успеха си днес Димитров със сигурност ще влезе за първи път в топ 300 на класацията на АТП идния понеделник.