Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за решаващия втори кръг от квалификациите на турнира в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 1619500 долара. Поставеният под номер 3 Димитров не допусна пробив и отнесе участващия с "уайлд кард" представител на домакините Махмуд-Надер Ал Балуши с 6:0, 6:3 само за 52 минути.

84-ият в света хасковлия нямаше особени проблеми срещу 30-годишния Ал Балуши, който дори няма класиране в ранглистата на АТП. Димитров взе първия сет само за 23 минути, като не даде дори гейм на съперника си.

Във втората част Ал Балуши беше малко по-равностоен, но с пробиви в третия и в деветия гейм българинът си осигури крайната победа.

Така Димитров си гарантира 10 точки за класацията на АТП и 1280 долара, а за влизане в основната схема 19-годишният хасковлия ще срещне друг участващ с "уайлд кард" Рик Де Вьост (Южна Африка), който отстрани осмия поставен Юлиян Райстер от Германия със 7:6(5), 6:2.

30-годишният Де Вьост е 162-и в световната ранглиста. Той е висок 180 см и тежи 68 кг. Роденият в Милано (Италия) тенисист няма победи в турнири на АТП, а в професионалната си кариера е заработил 1036424 долара от наградни фондове. Двамата не са се срещали досега.