Първата тенис ракета на България Григор Димитров и неговият партньор на двойки Фредерик Нилсен (Дания) се класираха за полуфиналите на тенис турнира в Маями. Двамата победиха с 6:4, 2:6 и 10:7 Томи Хаас (Германия) и Касавие Малис (Белгия).

Димитров и Нилсен започнаха отлично мача и след като спечелиха бързо своето първо подаване, успяха да пробият сервиса на съперниковата двойка, а след това и да поведат с 3:0 гейма.

Хаас и Малис върнаха пробива при 3:4 гейма, а при 4:5 сервираха за оставане в сета.

Димитров и Нилсен направиха изключително важен пробив и спечелиха първия сет с 6:4 гейма.

Във втория сет се получи спад в представянето на българина и датчанина, които загубиха с 2:6 гейма.

В решителния тайбрек Григор Димитров и Фредерик Нилсен успяха да излъжат своите по-опитни съперници и спечелиха с 10:7 точки, а с това се класираха и за полуфиналите на турнира.

На полуфиналите в Маями Григор Димитров и Фредерик Нилсен ще се изправят срещу една от най-добрите двойки в света в лицето на поляците Мариуш Фирстенберг и Марчин Матковски, които са поставени под номер 8 в турнира.