Първата българска ракета Григор Димитров победи с 2:1 (6;3, 3;6, 6:3) Бърнард Томич на старта на силния турнир в Ротердам. Така Гришо сложи край на серията си от четири поредни загуби в надпреварите от ATP.

Въпреки че се стигна до три сета, мачът се разви бързо и завърши за час и половина. Българският тенисист успя да стигне до пробив в средата на първата част, след което затвори сета на собствен сервис.

През втория сет Томич заигра по-добре и пръв стигна до пробив, като дори имаше възможност да пробие и втори път, преди все пак да изравни резултата.

В решителната част резултатът вървеше гейм за гейм, но в осмия гейм Димитров успя да пробие сервиса на съперника си, след което затвори мача, като реализира първия си мач пойнт с ас.

Във втория кръг на турнира, който е с награден фонд над 1,25 милиона евро,  Гришо ще се изправи срещу победителя от двубоя между осмия поставен Флориан Майер и руснака Николай Давиденко. /БГНЕС