Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в италианския град Кремона с награден фонд 30 хиляди евро и гостоприемство.

17-годишният квалификант Димитров, 366-и в света, победи със 7:6(1), 6:4 поляка Гжегож Панфил за 82 минути. Така хасковлията си осигури 5 точки за класацията на АТП и 530 евро.

Мачът беше изключително оспорван, като двамата тенисисти показаха много стабилен сервис. Димитров спечели без проблеми тайбрека в първия сет, като даде само една точка на 284-ия в света Панфил.

Българинът реализира единствения пробив в мача в деветия гейм на втората част, след което без проблеми стигна до успеха при собствен сервис. Димитров пласира 10 аса в срещата и не даде нито една възможност за пробив на 21-годишния си съперник.

За място на четвъртфиналите хасковлията ще срещне победителя от мача между поставения под номер 5 Блаж Кавчич (Словения) и Леандро Мигани (Аржентина), които играят по-късно днес.