Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Индиън Уелс с награден фонд 5,5 милиона долара. 20-годишният Димитров загуби от поставения под номер 5 Давид Ферер (Испания) с 2:6, 2:6 за 66 минути.

Двубоят започна равностойно, но след 2:2 Ферер взе шест поредни гейма, с което пое контрола върху мача. Димитров намали за 1:2 във втория сет, но до края спечели само още един гейм.

Българинът направи 40 непредизвикани грешки срещу само 20 на съперника си. Той пропусна и петте си възможности за пробив в мача и претърпя трето поражение в три мача срещу испанеца. Димитров все пак заработи 12725 долара и 25 точки за световната ранглиста, в която в момента се намира на 102-о място.