Григор Димитров претърпя нелепа загуба в мач от първи кръг на турнира на червени кортове в Генуа срещу 126-ия в света Даниел Брандс от Германия.

Първата ракета на България беше напълно равностоен срещу по-опитния си съперник, но след повече от два часа борба отстъпи пред Бранд в три сета. В първия се стигна до тайбрек, в който Гришо спечели със 7-1. При 5-4 за немеца във втората част Бранд направи пробив и изравни сетовете. Третият решителен започна страхотно за българина и той поведе с 4-0, след което настъпи необясним спад в играта му.

Бранд взе пет поредни гейма и обърна развоя, за да се стигне до тайбрек, втори в срещата, в който Димитров отстъпи с 2-7 и напусна съревнованието на сингъл. Най-добрият ни тенисист ще играе и в надпреварата на двойки в тандем с италианеца Алесандро Джанези, с когото в първи кръг излизат срещу местни тенисисти. За участието си в първи кръг на сингъл Григор ще получи 885 евро, но няма да прибави точки към актива си в световната ранглиста.