Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в зала от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 2,4 милиона долара. 21-годишният квалификант Димитров наниза 16 аса и победи бившия номер 8 в света Юрген Мелцер (Австрия) със 7:6(2), 6:2 за 87 минути.

55-ият в света хасковлия започна отлично мача и след ранен пробив поведе с 3:0. При 5:3 той пропиля един сетбол при собствен сервис и допусна пробив. В последствие 31-годишният левичар Мелцер, който е 30-и в класацията на АТП, изравни и се стигна до тайбрек. В него българинът доминираше. Той дръпна с 4:1 и до края даде само още една точка на съперника си. Димитров стартира още по-добре втората част и след два поредни пробива дръпна с 4:0, което се оказа достатъчно за крайната победа.

Така българинът си осигури 70 точки за световната ранглиста и 16460 евро, а във втория кръг ще срещне номер 9 в схемата Хуан Монако (Аржентина).

28-годишният Монако е 10-и в света в момента. Той е висок 185 сантиметра и тежи 77 килограма. Аржентинецът е спечелил 7 титли от турнири на АТП, 4 от които през този сезон, както и над

5,5 милиона долара от наградни фондове в професионалната си кариера от 2002 година насам.

Монако има две победи в два мача срещу Димитров досега. През миналия сезон на червено в Барселона той печели с 6:4, 6:1, а в началото на месеца на твърди кортове в Токио аржентинецът беше още по-убедителен и стигна до успеха с 6:2, 6:1.