Младият български тенисист Григор Димитров спечели турнира на твърди кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишният Димитров победи на финала поставения под номер 6 Людовик Валтер (Франция) с 6:4, 6:4 за 65 минути. Това е втора поредна титла за хасковлията, след като той грабна трофея и на надпреварата в Мостолес (Испания) преди седмица. За успеха Димитров, шампион при юношите "Уимбълдън" и на Откритото първенство на САЩ през този сезон, заработи 18 точки за класацията на АТП и 1950 долара.

Българинът контролираше мача от началото. Той направи решаващия пробив в десетия гейм на първия сет, който взе с 6:4. Във втората част Димитров сервираше за мача при 5:3, но не успя. В следващия гейм обаче той пак проби подаването на съперника си и отново след 6:4 грабна третата си титла за сезона в турнир на ITF. Както е известно хасковлията триумфира за първи път при професионалистите през май във Валдорейкс (Испания).