Първата ракета на България Григор Димитров преодоля квалификациите и се класира за основната схема на силния турнир от сериите "Чалънджър" в Сеговия (Испания) с награден фонд 106500 евро и гостоприемство.

Поставеният под номер 4 в предварителната схема Димитров отстрани в решаващ мач петия поставен Алберт Рамос-Винолас (Испания) с 6:2, 6:2 за 79 минути, информира БТА.

18-годишният българин реализира общо пет пробива в мача, като загуби само веднъж подаването си в началото на двубоя. Димитров взе първия сет след четири поредни гейма, а във втората част дръпна с 3:0, което се оказа достатъчно за крайния успех.

Така той си осигури 5 точки за класацията на АТП и 1100 евро.

В първия кръг на основната схема Димитров ще срещне друг квалификант, участващия с "уайлд кард" Роберто Баутиста-Агут от Испания или холандеца Джеси Хута Галунг.