Първата ракета на България Григор Димитров се класира за финала на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в словашкия град Търнава с награден фонд 64 хиляди евро.

Димитров и руския му партньор Теймураз Габашвили спечелиха драматично срещу поставените под номер 1 украинци Сергей Бубка и Сергей Стаховски с 6:7(12), 6:4, 10:8 след 99 минути игра.

Първият сет премина без пробиви и се стигна до тайбрек, който беше изключително оспорван, но украинците показаха по-здрави нерви в решителните моменти и спечелиха с 14:12 точки.

В петия гейм на втората част Димитров и Габашвили реализираха единствения пробив в мача и успяха да запазят предимството си, за да изравнят резултата в сетовете.

Българинът и руснакът поведоха с 3:0 точки в решаващия дълъг тайбрек, но Бубка и Стаховски успяха да изравнят още за 3:3.

Равенството се поддържаше до 8:8, когато Димитров и Габашвили направиха мини пробив, след което затвориха мача.

Така двамата заработиха по 48 точки за класацията на АТП на двойки и по 1175 евро.

Димитров и Габашвили ще срещнат чехите Ян Минар и Лукаш Росол в спор за титлата.