Във финалния мач при юношите на четвъртия тенис турнир от Големия шлем US Open поставеният под номер 3 в основната схема българин Григор Димитров победи представителя на домакините Девин Бритон с 2:0 сета (6:4, 6:3).

Това е втора поредна титла от Големия шлем за 17-годишния Григор Димитров, който преди два месеца спечели Уимбълдън.

В началото на първия сет играта на двамата тенисисти бе много равностойна и до деветия гейм нямаше пробив. При 5:4 за Димитров и сервис на Бритон, българинът успя да пробие и по този начин пречупи съпротивата на своя опонент и взе сета с 6:4 гейма.

Във втория сет Григор Димитров изцяло доминираше и при 3:2 за него, той успя да пробие сервиса на американеца, след което спечели и своето подаване и поведе с 5:2, а до края на мача двамата тенисисти спечелиха подаванията си и по този начин българинът триумфира с победата с 6:2 гейма.