Григор Димитров отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1.28 милиона долара, след като отстъпи с 2:6, 1:6 на аржентинеца Хуан Монако.

Най-добрият български тенисист се включи отлично в мача и не позволи на Монако да спечели разиграване в първия гейм, но аржентинецът се мобилизира и стигна до пет последователни победи за 5:2, след което направи серия от асове за крайния успех в сета.

Ситуацията се повтори и във втората част, когато Димитров отново не позволи на съперника си да спечели разиграване в началото. Преломният момент обаче дойде във втория гейм, когато българинът изпусна четири шанса за пробив и Монако изравни, за да спечели оставащите пет гейма.

Въпреки загубата, Димитров заслужи 20 точки за класацията на АТП и 8905 долара от наградния фонд на турнира.