Германецът Флориан Майер е първият финалист на тенис турнира ”Загорка Къп” с награден фонд 85 000 евро. Непоставеният състезател победи втория в схемата Стив Дарси от Белгия с 6:3, 4:6, 6:2 за един час и 59 минути.

Лекувалият дълго време контузия Майер проби за 2:0. Дарси си върна за 3:4. Германецът достигал до 33-о място в света, обаче направи решителен пробив за 5:3, след като губеше с 15:40. Майер затвори сета за 34 минути след като поведе с 40:0 и завърши с ас.

Германецът започна и втората част с пробив за 2:1. Дарси го върна за 4:4я а мосле направи и още един в десетия гейм и изравни след час и 22 минути.

В третия сет отново Майер първи проби за 3:2 в един дълъг гейм с красиви разигравания. Германецът постигна и втори за 5:2. След това 25-годишният тенисист от Байройт затвори двубоя при първия си мачбол.

Флориан Майер очаква на финала победителя от срещата Иво Минар (Чехия) – Александер Сидоренко (Франция). Дарси си тръгва с 33 точки за световната ранглиста и 4260 евро от наградния фонд на „Загорка Къп”.