Дъжд прекъсна финалната среща в мъжката схема на Държавното лично първенство по тенис на ТК "Локомотив" в Пловдив с общ награден фонд 15 хиляди лева.

Поставеният под номер 5 Цветан Михов и осмия в схемата Петър Трендафилов си размениха по един сет преди двубоят да бъде отложен след около 75 минути игра.

18-годишният Михов стартира по-добре и след 1:1 той спечели четири поредни гейма. Трендафилов успя да намали до 4:5, но за повече нямаше сили. Втората част започна равностойно, но след 2:2 осмият в схемата взе четири последователни гейма, за да изравни резултата в сетовете,съобщи Българската телеграфна агенция.

В началото на третата част Михов дръпна с 40:0 при сервис на съперника си, но допусна изравняване и при 40:40 главният съдия Веселина Донева прекрати мача. Победителят ще бъде определен в три от пет сета.