Валентин Димов и Петър Трендафилов отстъпиха на Мартин Алунд и Себастиан Деку от Аржентина с 2:6, 5:7 в първия кръг на двойки на тенис турнира от сериите Чалънджър „Загорка Къп”.

Това бе и последен мач за деня на надпреварата, която се провежда в София и е с награден фонд 85 хиляди евро.

На сингъл, поставеният под номер 1 Иво Минар от Чехия се класира за втория кръг на турнира по тенис на червено "Загорка Къп" от сериите "Чалънджър" на АТП с награден фонд 85 хиляди евро.

Участващият с "уайлд кард" Минар преодоля на старта на основната схема холандския квалификант Матве Миделкооп с 6:4, 6:4 за 82 минути.

96-ият в света чех загуби първите три гейма в мача, но след това се концентрира, направи два пробива и взе сета.

Във втората част 24-годишният Минар поведе с ранен пробив, но Миделкооп успя да изравни за 3:3. В седмия гейм пражанинът отново спечели подаването на съперника и до края намаше проблеми.

По-рано днес българското участие на сингъл приключи след поражения в първия кръг на националите Григор Димитров и Тихомир Грозданов.