Диа Евтимова не успя да завърши срещата си от осминафиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №2 Евтимова се отказа при резултат 6:3, 6:7(5), 0:3 срещу Анжелика Исаева от Русия след 2 часа и 15 минути игра.

В първата част българката поведе с 4:1 и лесно затвори сета с 6:3.

Втората част се разви изключително драматично, а двете тенисистки си размениха по три пробива. Исаева сервира за сета при 5-3, но Диа спечели следващите три гейма. Евтимова не успя да затвори мача на собствен сервис и така се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 3:0, но допусна обрат и загуби с 5:7 точки.

В третата решителна част рускинята поведе с 3:0 и Евтимова прецени, че не може да продължи срещата.

Друга българка - Габриела Михайлова ще играе днес на четвъртфинал в надпреварата по двойки. Поставените под №4 Михайлова и Илай от Турция ще срещнат Анда Каранушич от Хърватия и Алекса Пирок от Унгария. /БГНЕС