Деветима български тенесисти ще участват в основната схема на Zagorka Tennis Cup в Пловдив. Това стана ясно след приключването на квалификациите на втория от трите фючърс турнири, които се провеждат в България тази пролет. От родните състезатели ситото на предварителните кръгове премина единствено Георги Йорданов, който победи американеца Йозеф Казанец с 2:0 сета, в отделните части 6:3, 6:2. Освен него

По право с ATP точки в основна схема ще участват финалистът от турнира във Варна Тихомир Грозданов, Валентин Димов, Тодор Енев и Димитър Кузманов, а „уайлд кард” получават Серафим Грозев, Петър Трендафилов, Александър Лазов и Динко Халачев.

Други двама български квалификанти - Александър Велев и Андреас Нейков, загубиха своите двубои срещу опоненти от Гърция и Македония. Георге Балафутас победи Велев с 6:1, 6:0, а Димитър Ристовски надигра Нейков с 3:6, 7:5, 6:4. Холандецът Жерон Бенар нямаше проблеми срещу румънеца Андрей Кочиашу и победи с 6:2, 6:1, а друг румънски състезател – Илие Джиурджиу, спечели с 6:3, 6:0 срещу руснака Шалва Джанашиа. Друг представител на северната ни съседка, Адриан Данческу, спечели категорично с 6:0, 6:1 срещу Андреас Стергиу от Гърция, а беларусинът Егор Герасимов си осигури място в схемата, спечелвайки с 6:3, 6:0 над Киприан Попа (Румъния). В един от най-оспорваните мачове за деня, Джибрил Диара спечели 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3 срещу Влад Стефан от Румъния.

Елиминациите на сингъл в основната схема на Zagorka Tennis Cup в Пловдив стартират във вторник. В тях ще участват 32-ма играчи, от които 20 състезатели са с най-предно класиране в световната ранглиста, 8 преминали през квалификациите и 4-ма участници с „уайлд кард”.