И четирите български тенисистки, които играха в първия ден на основната схема на тенис турнира Алианц Къп, отпаднаха. Най-много може да съжалява за това 14-годишната Виктория Томова, която отстъпи на 11 години по-възрастната Дария Юрак от Хърватия с 1:2 сета. В първата част хърватката проби за 2:1, но Вики го върна веднага. След това 345-ата в света Юрак стигна до 5:2. Вики взе подаването си, но в следващия гейм съперничката затвори сета.

Втората част започна зле за Томова, която бе пробита за 1:3. Тя върна брейка и се стигна до 4:4. При 5:4 европейската шампионка до 14 години сервираше за сета, но допусна пробив. След това обаче Виктория отново върна брейка и за втори и го завърши с мощен бекхенд по правата.

В решителната част българката отново допусна ранен пробив за 0:2, но го върна веднага. После се стигна до 1:4. Вики взе и втори гейм, но след това опитната хърватка успя да пробие отново и после да затвори мача след близо два часа и половина игра.

Втората ни ракета Елица Костова загуби от Андреа Хлавачкова /Чехия/ с 5:7, 0:6. В първия сет Костова поведе с 3:0 гейма след два пробива. После обаче чехкинята изравни резултата, а в края му допусна още един. Явно уморена от трите кръга квалификации, националката отстъпи на нула във втория.

На двойки Цветана Пиронкова и Сесил Каратанчева отстъпиха на Татяна Гарбин и Тимеа Бачински с 1:6, 7:5 и 10:7 точки в дългия тайбрек. Българките поведоха с 6:3 в заключителната част, но загубиха.

Резултати от първия кръг на Алианц Къп:

Сингъл:

Виктория Томова - Дария Юрак (Хърватия) - 3:6, 7:5, 2:6

Бистра Оташлийска - Бояна Йовановски (Сърбия) - 1:6, 3:6

Таня Германлиева - (8) Сандра Захлавова (Чехия) - 5:7, 3:6

Елица Костова - Андреа Хлавачкова (Чехия) - 5:7, 0:6(5)

Йелена Докич (Австралия) - Мария Абрамович (Хърватия) - 6:3, 7:6(3)

(6) Маша Зек-Пешкирич (Словения) - Лина Станчуте (Литва) - 6:2, 4:6, 6:3

Марта Домаховска (Полша) - Юлия Шруф (Германия) - 6:2, 6:2

Двойки:

Цветана Пиронкова/Сесил Каратанчева - Гарбин (Италия)/Бачински (Швейцария) 1:6, 7:5 (10:7).