Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфиналите на силния международен тенис турнир за жени в Рим с награден фонд 1,34 милиона долара.

Първата българска ракета загуби от 6-та поставена Анна Чакветадзе (Русия) с 2:6, 6:3, 6:1 за 1:52 часа.

Въпреки загубата представянето на Пиронкова на турнира в Рим е най-доброто в нейната кариера и в понеделник тя ще се изкачи с доста места в световната ранглиста на WТА, където в момента е 64-та.

Българката завършва турнира със спечелени 25 650 долара от наградния фонд и 125 точки за световната ранглиста.

Чакветадзе набързо дръпна с два пробива и поведе с 4:0, което се оказа решаващо за изхода на първия сет, който завърши за 30 минути.

Във втората част обаче ролите се размениха и Пиронкова спечели първите четири гейма след два пробива, за да стигне до успеха в него с 6:3.

Преди началото на третия сет рускинята поиска медицинска помощ заради болки в гърба, но продължи мача.

В последната част българката допусна пробив в 4-я гейм и след това в шестия и загуби с 1:6.

На полуфиналите съперничка на Чакветадзе ще бъде победителката от мача между номер 5 Серена Уилямс (САЩ) и френската квалификантка Ализ Корне.