България и Естония си размениха по една победа в мачовете на сингъл от първия кръг в група "Б" на група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп, неофициално световно отборно първенство по тенис за жени, в Зелона Гура (Полша).

Изабелла Шиникова даде аванс на българките след успех над Валерия Горлатц със 7:6(6), 6:3 за 78 минути.

Софиянката реализира ранен пробив, а при 5:4 сервираше за първата част, но загуби подаването си. В последвалия тайбрек тя отрази два сетбола и със серия от четири точки стигна до обрат от 4:6 до 8:6, за да поведе в резултата.

Във втората част Шиникова допусна пробив на старта, но след това взе четири последователни гейма, за да дръпне с 4:1 по пътя си към крайния успех.

Звездата на естонките Анет Контавейт изравни след 6:1, 6:7(4), 6:1 над Виктория Томова за 104 минути в двубоя между първите ракети на двете страни.

Контавейт взе първия сет със серия от пет гейма, а във втората част сервираше за мача при 5:4, но допусна пробив. В тайбрека Томова взе три поредни точки, за да триумфира.

В решаващата трета част естонката поведе с 5:0 и това се оказа достатъчно.

Така крайният победител ще бъде определен след мача на двойки по-късно днес.