Първите четирима поставни в основната схема на тенис турнира „Загорка Къп” се класираха на четвъртфиналите. А двойката Ивайло Трайков и Васил Младенов записа първа победа за България.

Лидерът в схемата Иво Минар надигра Александер Флок (Германия) с 6:4, 6:2 за един час и 20 минути. Чехът постигна пробив за 3:2, което бе достатъчно, за да спечели сета. 96-ият в световната ранглиста Минар направи брейк и при първата отдала му се възможност, за да поведе с 1:0 във втория. След това го затвърди при 4:1.

Вторият поставен в турнира Стив Дарси се класира на четвъртфиналите. Белгиецът, известен с прозвището Акулата, надигра със 7:6(1), 6:3 Мартин Алунд от Аржентина сле един час и 34 минути игра на централния корт на ТК „Левски”. Точно със същия резултат Дарси победи и Григор Димитров в първия кръг.

Двамата тенисисти печелеха подаванията си с лекота и логично се стигна до тайбрек. В него 97-ият в ранглистата Дарси стартира с 3:0 точки, а размяната на полетата дойде при 5:1. Белгиецът спечели и следвашите две разигравания, а с това и сета.

Дарси постигна първия пробив в мача за 2:0, след като Алунд направи двойна грешка. След това направи и втори и дръпна с 4:0. Аржентинецът обаче върна единият пробив веднага, но нямаше сили за повече.

Следващият съперник на белгиеца е номер седем Лукаш Росол. Чехът преодоля Питър Лучак от Австралия с 6:2, 7:6.

При двойките Трайков и Младенов надиграха Франк Мозер (Германия)/Лукаш Росол (Чехия) с 3:6, 6:2 и 10:7 точки в шампионския тайбрек. „Не започнахме добре мача, но във втория сет подобрихме синхрона. Пробихме съперниците за 2:1 и после още веднъж, за да изравним сетовете. В тайбрека поведохме с 5:1 точки и не допуснахме да ни застигнат”, заяви Ивайло Трайков.

На четвъртфиналите българският дует излиза срещу третите поставени Ив Алегро (Швейцария) и Хоря Текау (Румъния), които победиха националите Тихомир Грозданов и Симеон Иванов с 6:1, 6:2.