Участващите с „уайлд кард" Тимеа Бачински (Швейцария) и Татяна Гарбин (Италия) спечелиха титлата на двойки на тенис турнира Алианц Къп с награден фонд 100 000 долара. Те победиха третите в схемата Полона Херцог (Словения) и Петра Мартич (Хърватия) с 6-2, 7-6(4).

Итало-швейцарският дует дръпна с 3-0 в първия сет, а в последния гейм постигна още един, след като волето на Херцог попадна в мрежата. Във втория сет Херцог и Мартич, които на четвъртфиналите отстраниха Елица Костова и и Биляна Павлова, поведоха с пробив. Бачински и Гарбин го върнаха за 4-4. След това словенката изкара лесен смач в аут при решаващата точка и това доведе резултата до 4-5. Стигна се до тайбрек. В него играещите с "уайлд кард" поведоха с 6-3 и реализираха втория си мачбол.

Шампионките вземат по 2728 долара всяка, а за финалистките останаха чекове за но 1364 долара. Гарбин има шанс да дублира успеха си в неделя във финала на сингъл срещу Александра Дюлгеру. Двубоят е от 10 часа на централния корт на ТК Левски.