Българинът Адриан Андреев постигна втора двусетова победа в група "Шуай" на юношеския Мастърс по тенис на осемте най-добри през сезона на твърдите кортове в Чънду (Китай) и преждевременно си осигури място на полуфиналите в надпреварата.

Поставеният под номер 6 европейски вицешампион Андреев надделя над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Тао Му с 6:4, 6:3 след 113 минути игра.

Така 17-годишният софиянец си гарантира едно от първите две места, а последния му мач утре срещу Чун Син Цън (Тайван) ще определи победителя в групата.

Поставеният под номер 1 и шампион от юношеските "Ролан Гарос" и "Уимбълдън" Цън също спечели първите си два мача от надпреварата в по два сета, след като по-рано днес се наложи над Николас Мехия (Колумбия) с 6:3, 6:4.

Андреев взе първия сет срещу Му след час игра с единствен пробив за 4:2. Той имаше най-сериозни затруднения при затварянето на частта в маратонския десети гейм, в който сервираше, но все пак успя да вземе сета при шестата си възможност.

Във втората част българинът реализира ранен брейк, а след това направи и втори, а при 5:1 пропусна и мачбол при подаване на китаеца. В последствие Му стигна до първия си пробив в мача и намали до 3:5.

Андреев не се смути и веднага след това стигна до 40:15 при сервиса на съперника, като при общо третия си мачбол стигна до успеха. /БТА