Андрей Василевски направи 20 спасявания за втората си поредна "суха мрежа" и общо 23-та в кариерта му, а защищаващият титлата си Тампа Бей разби Далас с 5:0. Двата тима се срещнаха за първи път през този сезон, след като през миналата кампания определиха в спор помежду си носителя на Купа Стенли.

Отборите ще се срещнат отново във вторник вечерта в Далас. Те трябваше да имат по програма четири срещи преди това, които бяха отложени поради пандемията и метеорологични проблеми в Далас.

Марко Скандела вкара втория си гол в мача в третия период, за да пробие равенство и да донесе драматичен успех на Сейнт Луис със 7:6 над Сан Хосе.

Матиас Екхолм вкара две попадения, а Джузе Сарос направи 29 спасявания за Нешвил, който се наложи с 2:1 над Кълъмбъс.
Гарнет Хатауей и Даниел Спронг вкараха в първите 5:06 минути на мача, а Вашингтон победи Ню Джърси с 5:2. Ларс Елер добави третия гол в първи период. Новобранецът Витек Ванечек имаше 22 спасявания при деветата си победа.

Нико Хишиер и Павел Заха се разписаха във втори пореден мач за Ню Джърси, който загуби четири от последните си пет срещи. Макензи Блекууд имаше 19 спасявания.

Крис Летанг се разписа 4:34 минути след старта на продължението и донесе успех на Питсбърг с 4:3 над НЙ Айлендърс. Сидни Кросби записа гол и асистенция за "пингвините", които спечелиха за шести път в осем мача. Тристан Джари направи 24 спасявания.