Германецът Зимон Шемп спечели преследването на 12.5 километра за мъже в Ханти-Мансийск (Русия), последен кръг за сезона от Световната купа по биатлон. Той допусна три грешки в четирите стрелби и измина дистанцията за 33:27.8 минути.

За него това е 10-а победа в кариерата за Световната купа. Втори на 8.5 секунди с една пропусната мишена завърши Йоханес Тингес Бьо от Норвегия. Ерик Лесер от Германия се нареди трети на 15.7 секунди с две грешки. Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) не стартира.

Трима българи участваха в състезанието. Антон Синапов завърши на 30-о място с три пропуска и пасив от 2:41.0 минути, Красимир Анев е 37-и също с три грешки, а Владимир Илиев остана 43-ти с шест пропуска. Синапов ще участва в масовия старт утре.

Мартен Фуркад, който предсрочно си осигури Световната купа, е начело в генералното класиране с 1152 точки, пред Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия) с 820 точки и Антон Шипулин (Русия) с 806 точки. От българите Анев е 30-и с 304 точки, Илиев е 38-и с 231 точки, Антон Синапов - 71-и с 36 точки, а Михаил Клечеров пък е 83-и с 15 точки.

Фуркад спечели малката световна купа в преследването. Той завършва с 391 точки, а втори е Шипулин с 300 точки. Световната купа по биатлон приключва в неделя с масовия старт за мъже и жени в Ханти Мансийск. /БТА